0 Ваш Кошик
Фільтри товарів Фільтри товарів

Культивація

Культиватори просапні та суцільного оброблення ґрунту

Культивація - один із найпопулярніших методів обробки землі і рослин, що сприяє високій врожайності.

Якщо ви хочете досягти високої врожайності, то необхідно потурбуватись про правильний обробіток грунту та забезпечити якісний догляд за посадженими рослинами, дотримуючись необхідних умов їх зростання, і в цьому якнайкраще допоможе правильно організований процес культивації.

Неодноразові дослідження показують, що обробка грунту шляхом культивації дуже корисна для землі. При культивації відбувається рихлення грунту, але при цьому грунт не перевертається. Таким чином, наповнений вологою нижній шар не виноситься на поверхню, і, тим самим, в ньому довше утримується волога, плюс, стає набагато кращим доступ повітря, при такому рихленні активізуються корисні мікроорганізми, прискорюється прогрівання грунту, сприяючи кращому проростанню насіння. При культивації спостерігається вирівнювання поверхні грунту і одночасно відбувається підрізання бур'янів.

Процес культивації виконується культиватором, який має безліч різновидів. Залежно від призначення культиватори поділяються на:

парові - призначені для суцільного обробітку грунту;

просапні - виконують міжрядний обробіток;

універсальні - справляються і з суцільною, і з міжрядної обробкою.

Багатогранний процес культивації складається з двох основних етапів обробки:

Суцільна обробка - це передпосівний суцільний обробіток грунту, на якому запланована посадка культур. Як правило, культивуючи чистий пар, глибина допускається до 12 сантиметрів, а вже при повторних проходах налаштовувати розрихлювач рекомендується не більше 6 см. Щоб забезпечити грунтові «дренаж» і хорошу циркуляцію повітря, намагаються, ущільнений на зиму грунт, розрихлит навесні. Головне, вибираючи будь-яку із технік культивації, необхідно враховувати всі нюанси конкретно взятого для обробітку грунту, культури, яку планується вирощувати, характеристики наявної техніки.

Міжрядний обробіток - одна із головних операцій, що передбачає обробку між рядами посаджених культур. На різних етапах росту рослини, використовуються і різні види обробітку, в разі потреби визначають їх кількість. Якщо, наприклад, занадто швидко ростуть бур'яни, плюс, спостерігається сильне ущільнення грунту, рекомендується частіше проводити обробку, заглиблюючись до 14 см., а не до 12 см. Такий метод традиційно використовується при вирощуванні картоплі, буряка, кукурудзи та інших коренеплодів. Міжрядну проходку комбінують разом із внесенням добрив або, нарізаючи поливні лунки, закладаючи пестициди.

Якщо розділити культиватори щодо конструкції їх робочих органів, то можна виділити такі:

Культиватори-плоскорізи - в основному такі агрегати застосовуються перед посівним періодом для обробки важких грунтів, щоб розрихлити грунт, на поверхні якого спостерігаються, наприклад, залишки стерні. Робочий орган цього культиватора характеризується плоскорізальними лапами.

Штангові культиватори - найчастіше застосовуються для обробітку поля перед посівом озимої пшениці, якщо більш легкі грунти, то перед ярими культурами. Робочий орган цього культиватора, у вигляді штанги, в процесі роботи, підрубуючи бур'яни, не перевертає грунт.

Дискові культиватори - дуже затребувані, коли починається процес підготовки грунту під посадку озимих, особливо після кукурудзи або гороху. Дискові лущильники користуються популярністю під час лущення стерні відразу, коли закінчується збирання зернових.

Чизельні культиватори - їх застосовують для глибокого розрихлення ґрунту без перевертання. Такі культиватори часто використовують в період весняної оранки в місцях зрошуваного землеробства і надмірного зволоження.

Лапчасті культиватори - застосовують для розрихлення грунту без перевертання, якщо він чистий від бур'янів. Лапи таких культиваторів бувають різної форми, наприклад, обробляючи ґрунт підрізаючими лапами, в землі зберігається найбільша кількість вологи, використовуються часто такі культиватори, обробляючи культури між рядами.

Обираючи культиватор, необхідно врахувати багато чинників, а також обов'язково знати з яким тяговим агрегатом він буде використовуватися. У Компанії Світ Тракторів широко представлені різні культиватори, із великої кількості яких можна вибрати моделі до мотоблоків, мінітракторів, мототракторів, великих тракторів, плюс, у нас невисока ціна на будь-який культиватор.

Купуючи техніку в нашій компанії, у вас, по-перше, є залізна гарантія, що покупка буде вдалою, по-друге - гарантія на всю техніку, по-третє - у нас можна недорого купити різне навісне обладнання, придбати будь-яку техніку в кредит, в-четвёртих - ми не вимагаємо передоплати, по-п'яте - у нас найкращі умови доставки, по-шосте - професійно і якісно виконуємо передпродажну підготовку техніки, проводимо детальні консультації, по-сьоме - надаємо величезний вибір машин, на будь-який смак від кращих виробників аграної техніки, плюс - цілий арсенал навісного та причіпного обладнання, запчастин і комплектуючих.