0 Ваш Кошик

Загальна інформація про реєстрацію та облік техніки сільськогосподарського призначення

Дуже важливим моментом у придбанні аграрної техніки є процес її реєстрації, адже, наприклад, незареєстрований трактор або комбайн не має ніяких прав рухатися по дорогах загального значення, що може значно нашкодити господарству, особливо, під час посівної. Не маючи реєстрації, техніка, як приклад, не може бути закладеною як застава в банк, до того ж на її власника чекає вагомий штраф і допоки штраф не буде погашений та не вирішені всі формальності по реєстрації, господар не зможе користуватися технікою.

Нагадуємо, що після ліквідації Держсільгоспінспекції повноваження та процедура реєстрації сільськогосп техніки передалися іншому органу. Сьогодні власники аграрної техніки можуть її зареєструвати, керуючись постановою КМУ 2016 року «Про внесення змін до деяких постанов КМУ» №1051, в Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, на яку тепер покладені відповідні повноваження та виконання функцій стосовно реєстрації та обліку машин, проведення державного контролю щодо експлуатації та їх технічного стану. Реєстрацію сільськогосподарської техніки територіальні органи Держпродспоживслужби офіційно розпочали у лютому місяці 2017 року.

Сьогодні в Україні вже у кожній області працюють фахівці Держпродспоживслужби, які мають доступ до реєстру і виконують обов`язки з реєстрації, обліку різної сільськогосподарської техніки. З контактними данними таких фахівців можна ознайомитися на сайтах територіальних органів Держпродспоживслужби.

Що необхідно при реєстрації трактора або комбайна?

Вам необхідно написати заяву.

Представити паспорт та надати його копію.

Надати копію вашого ідентифікаційного номера, тобто картки фізичної особи щодо присвоєння ідентифікаційного номера.

Необхідно надати документи, які засвідчують ваше право на власність, як правило, це є договір купівлі-продажу техніки.

Якщо техніку реєструє ваш уповноважений представник, то він надає документи, які посвідчують його особу та вказують на його повноваження.

Необхідно надати митну декларацію або її копію, зазначена декларація створюється на папері та засвідчується в порядку, що установлений для машин, які вперше реєструються та ввезені на митну територію України.

Згідно нових правил, власник повинен також надати декларацію про відповідність. Така декларація складається виробником або ж його уповноваженим представником.

Нововеденням при реєстрації є і надання сертифікату затвердження типу. Сертифікат видається власнику органом з оцінки відповідності.

Також в органи реєстрації надається сертифікат відповідності затвердження типу. Такий сертифікат оформляється виробником або його уповноваженим представником на основі сертифіката затвердження типу.

Якщо машина експлуатувалась та була вже зареєстрована, необхідно надати свідоцтво про реєстрацію машини, де є відмітка про її зняття з обліку попереднім власником.

Висновок спеціаліста.

Нагадуємо власникам придбаної техніки, що на її реєстрацію надається невеликий термін – починаючи від дня її покупки, митного оформлення та інш., цей термін становить не більше 10 діб.

Слід звернути особливу увагу, що нові машини підлягають реєстрації після огляду інспектором. Власник самостійно узгоджує місце огляду з державним інспектором.

Часто у покупців виникає питання: «Чи необхідно реєструвати мінітрактор?» Тож, хочемо наголосити, що мінітрактор, хоч і малогабаритний та менш потужний, є різновидом тракторів і підлягає беззаперечній реєстрації, як і зазначено в Законі України “Про Дорожній рух”, а також згідно, затвердженого у 2009 році Постановою КМУ № 694, Порядку щодо правил з реєстрації та обліку численних механізмів в складі яких - різноманітні трактори, комбайни, самохідні шасі, самохідні комунальні, меліоративні, дорожньо-будівельні машини та багато іншої техніки.

Що потрібно при знятті техніки з обліку?

  • Надати заяву.
  • Документ, який посвідчує уповноважену особу від власника та зазначає його повноваження (паспорт, довіреність).
  • Надати свідоцтво про реєстрацію техніки.
  • Рішення прийняте на загальних зборах колективного сільськогосподарського підприємства щодо зняття машини з обліку.
  • Необхідно надати Рішення прийняте уповноваженим органом управління власника щодо зняття техніки з обліку. Щоб підтвердити компетенцію органу представляється копія статуту, засвідчена в законному порядку.
  • Якщо машина належить державному підприємству чи комунальному, то треба надати копію згоди чи дозволу щодо зняття її з обліку зазначеного суб'єкта управління майном.
  • Якщо є співвласники машини то надається їх згода у письмовій формі про зняття техніки з обліку, яка теж засвідчується.
  • Якщо машину знімають з обліку по причині ліквідації юридичної особи то необхідно представити прийняте рішення власника або суду про ліквідацію юридичної особи, яке також повинно бути засвідчене в законному порядку.
  • Потрібно провести обстеження машини та переконатися, що немає фальсифікації щодо супровідних документах машини та її ідентифікаційних номерів, в результаті отримати висновок спеціаліста, який і надати при знятті машини з обліку.
  • Щоб підтвердити правильність всіх даних про власника, необхідно надати витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців або ж довідки про включення до ЄДРПОУ.

Якщо ви стали власником сільськогосподарської техніки, що треба, щоб отримати посвідчення на право керування нею?

З кожним днем аграрна техніка все більше вражає світ своїми унікальними та багатофункціональними можливостями, інноваційними технологіями, дивовижними винаходами. Сьогодні, щоб бути з такою технікою на «ти», і щоб вона стала дійсно вашим незамінним помічником, необхідні певні знання.

Тому ми радимо усім майбутнім власникам чудо-техніки здобути відповідну кваліфікацію, якщо необхідно, пройти перепідготовку і звісно отримати посвідчення на право керування такою технікою.

Для повноцінної, успішної роботи на всіх видах аграрної, комунальної техніки вам безумовно треба отримати посвідчення зі всіма необхідними категоріями, безпосередньо - B, C, D, E. Наприклад, якщо ви є власником позашляхових мототранспортних засобів, які не будуть рухатися дорогами загального користування, то вам вистачить категорії «А», якщо у вас колісний або гусеничний агрегат із силою двигуна до 25,7 кВт, то необхідна категорія «В», а якщо ж ви власник колісної машини з великою потужністю двигуна понад 110, 3 кВт, то тут не обійтись без категорії «D».

Якщо ви вирішили отримати посвідчення, яке дає вам право керувати аграрною технікою, вам необхідно пройти медичний огляд, відповідний правилам МОЗ, здобути якнайкращу профпідготовку або ж перепідготовку чи підвищення кваліфікації, скласти відповідні іспити.

Теоретичний іспит перевіряє ваші знання з правил дорожнього руху і знання правил з технічного обслуговування та експлуатації спеціальних машин. Коли ви будете складати практичний іспит, особлива увага звертатиметься на ваші навички в керуванні машинами зазначених категорій, які вказані для отримання посвідчення.

Щоб бути допущенним до складання іспитів (теоретичного та практичного) та в подальшому отримати посвідчення на право керування спеціальною технікою, вам необхідно зібрати та надати такі документи:

  1. Вашу заяву.
  2. Копію паспорта.
  3. Копію вашого ідентифікаційного номера.
  4. Документи, що посвідчують вашу кваліфікацію, наприклад, диплом кваліфікованого робітника чи свідоцтво про підвищення необхідної кваліфікації.
  5. Медичну довідку спеціального зразка, де зазначається, що ви придатні до керування машинами.
  6. Два фото 3 x 4 см., які відповідають вашому віку на момент подання документів.

Якщо вам відразу не вдалося скласти іспити (теоретичні або практичні) – не слід засмучуватися, після сплину десяти днів вам можуть призначити повторний іспит, але необхідно пам`ятати, що в разі не складення іспитів нове посвідчення вам не буде видано, а попереднє ліквідовується.

За більш розширеною інформацією звертайтеся будь ласка до спеціалістів територіальних представництв Держпродспоживслужби, які нададуть більш вичерпні відповіді, що стосуються реєстрації саме вашої техніки, роз`яснення стосовно перереєстрації чи зняття машини з обліку, також спеціалісти повідомлять про всі нюанси при реєстрації різноманітної сільськогосподарської, комунальної техніки та багато інших механізмів.